ПРИРОДА

Нема поголема темница од незнаењето.

недеља, 20. мај 2012.

Општински натпревар во ракомет

     За првпат оваа година Општина Центер организираше натпревари во ракомет за основните училишта меѓу кои и нашето училиште ОУ “Димитар Миладинов”. Учениците кои го сочинуваа ракометниот тим никогаш до сега не се сретнале со ракометот. Мотивирани од новиот предизвик ги започнаа овие натпревари и се изборија за третото место на табелата. Настанот траеше од месец март, кога започна со своите тренинзи до финалето, кое се одигра на 17 мај 2012 год. Сите бевме задоволни од освоеното трето место на овогодинешните натпревари, а најмногу самите ракометари.

Известувач: Симона Јордева
 

1 коментар:

  1. Jas sega gledam deka ucilishteto ima i svoj blog odlichno, bash mie drago shto moze da gi vidime site nastani tuka i proekti na decata i nivnite nastavnici, bravo chestitki:)

    ОдговориИзбриши